A világ legnagyobb érmevására, a World Money Fair ismét megerősítette pozícióját a nemzetközi numizmatikai színtér központjaként. Február 2. és 4. között több mint 50 nemzet mintegy 300 kiállítója mutatta be kínálatát a berlini Estrel Kongresszusi Központban. A rendezvényen nemcsak gyűjtői tárgyakat és lenyűgöző újdonságokat mutattak be az érmék és érmek terén, hanem a gyártási és pénzverési ágazat technológiai vívmányait is bemutatták. Természetesen mi is ellátogattunk Berlinbe.


A World Money Fair a világ legnagyobb érmevására, amelyet évente január végén/ február elején tartanak Berlinben. Ez a nemzetközi érmeipar legfontosabb eseménye. A világ minden tájáról érmekereskedők, kiegészítő szolgáltatók és aukciós házak mutatják be numizmatikai kínálatukat, míg az állami és magán pénzverdék bemutatják újdonságaikat.


A műszaki ágazatban az érmeipar különböző gépgyártói és beszállítói gyűlnek össze, hogy bemutassák az érmék és érmek teljes gyártási folyamatát, a tervezéstől kezdve a pénzverésen át a csomagolásig és a megfelelő szerszámtechnológiáig.
Az 1972. januári debütálása óta, amikor is kezdetben „Nemzetközi Érmebörze” néven Svájcban rendezték meg, a World Money Fair folyamatosan fejlődött. Ma a 2006 óta Berlinben megrendezett háromnapos vásáron több mint 300 kiállító, köztük mintegy 50 nemzet pénzverdéi és központi bankjai mutatkoznak be 9000 négyzetméteren az Estrel Kongresszusi Központban.
A World Money Fair a befektetők számára is kiváló lehetőséget nyújt arra, hogy megismerkedjenek a fizikai nemesfémekkel és azok befektetési jelentőségével.
A kiállításon számos ország érméi, különleges pénzverések, kiváló minőségű emlékérmék, valamint különleges vásári kiadások és különféle emlékérmék szerepelnek.

